Sponsor Gösterim

Android Yedek Alma Programları

titanium backup

Elektronik bir cihazınız varsa ve içi verilerinizle doluysa büyük ihtimalle en büyük endişelerinizden biri bu verilerin kaybolmasıdır. Bu bilgileri yedeklememiş olmanız durumunda sıkıntılar silsilesi yakanızı bırakmayacaktır.

En başta telefon rehberiniz olmak üzere mesajlarınız, notlarınız, fotoğraflarınız gibi birçok önemli bilgiye ulaşamamak sizi uzun süre uğraştıracaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına, verilerinizi yedeklemek en ii çözüm olacaktır. Android veri yedekleme yapabileceğiniz bazı programların listesini aşağıda sıralıyoruz, umarız işinize yarayacak bir uygulamayı aşağıda bulabilirsiniz.

.
1. MyBackup Pro

Android cihazınızı yedekleyebileceğiniz en kolay program sloganıyla öne çıkan MyBackup Pro, bir çok içerik ve bir çok Android cihazı destekleyen bir uygulamadır. Kendi bulut saklama alanına cihazınızı yedeklemenizi sağlayan uygulama aynı zamanda SD kartınıza da yedekleme yapabilmenizi sağlıyor. Uygulama, fotoğraf, müzik video, kişiler, arama kaydı, tarayıcı geçmişi, mesajlar, takvim, sistem ayarları ve hatta sistem dizilişinizi bile yedeklemenizi sağlayan MyBackup Pro Google Play’de 4.99$ gibi bir fiyattan sunuluyor. Aldığınız yedeği yeni Android telefonunuzda da kullanabilirsiniz.


:
2. Titanium Backup

Root yapılmış cihazlarınızın yedeğini almak istiyorsanız Titanium Backup uygulamasını kullanabilirsiniz. Hem ücretli, hem de ücretsiz olarak sunulan Titanium Backup 30 dil seçeneği sunmakla beraber, uygulamanın ücretli sürümünde ücretsiz sürümüne göre birçok ekstra özellik bulunmakta. Ücretsiz sürümünde verilerinizin, uygulamalarınızın ve market linklerinizin yedek alma ve yedekten geri kurma işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Uygulama aynı zamanda korumalı ve sistem uygulamalarını da desteklemekte. Uygulamanın ücretli sürümünde ise, şifreleme, dropbox ve google drive hesabınıza yedekleme, buradaki yedekten kurma, SMS, MMS, arama kaydı, WiFi kayıtları gibi kayıtların yedeklerini alabilirken, sistem uygulamalarının güncellemelerini ROM’unuza entegre edebiliyorsunuz. Uygulamanın ücretli sürümü Google Play’de 4,94 dolara satılmakta.

.
3. Super Backup : SMS & Contacts

Ücretli uygulama kullanmak istemiyorsanız ve çok detaylı bir yedek almaya ihtiyacınız yoksa, Super Backup : SMS & Contacts uygulaması işinizi görecektir. Uygulama, rehber, SMS, arama kaydı ve takvimlerinizi yedeğini SD kart ve Gmail hesabınıza kaydedebilirsiniz. Reklamlardan kurtulmak isterseniz diğer uygulamalar gibi bu uygulamanın da ücretli sürümü yok değil. Uygulamanın ücretli sürümü Google Play’de diğer alternatiflerine göre daha ucuz, 1,98 dolar gibi bir fiyattan sunulmakta.

Bu Gönderiye Yorum Yapın

*

d