Sponsor Gösterim

Facebook Webcam Açılmıyor

Facebook webcam

Facebook Cam Açılmama Sorunları
Facebook ile Skype’nin ortak olarak hazırlamış olduğu sistemlerden birisidir. Bu uygulama sayesinde listenizde bulunan kişilerle karşılıklı olarak artık görüşebileceksiniz. Kamera açabilmek için kameranızın olması ve gerekli programların yüklemeniz gereklidir. Birtakım sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Öncelikle kullanmış olduğunuz tarayıcının bu uygulamayı desteklemesi gereklidir. Bilgisayarınızda DirectX programının bulunması gereklidir. Aksi halde birtakım sorunlar boy gösterecektir. Bilgisayarınızda bulunan Anti-Virüs programları, bazen soruna neden olabilir. Bu yüzden kameralı görüşme başlatmadan önce, bu programları devre dışı bırakmanız sizler için yararlı olacaktır.

Kullanılan Kamera Özellikleri

Kullanacağınız kameranın sürücüleri bilgisayarınızda yüklü olması gereklidir. Kamera aldığınızda yanında bir adet CD bulunacaktır. Bu kameranın sürücüsüdür ve bunu bilgisayara yüklemeniz gereklidir. Kamera açabilmek için bilgisayarınızın işlemcisinin yeteri düzeyde olması gereklidir aksi halde donmalar meydana gelecektir.

Kameralı görüşme başlatmadan önce, internet bağlantınızın olduğuna emin olmanız gereklidir. Kamera açmak için, Facebook tarafından yüklemeniz gereken bir uygulama inmeye başlayacaktır. Buna onay vermeniz gereklidir aksi halde kameranız açılmayacaktır. Bu “Facebook Video Arama” eklentisi olarak belirecektir ancak İngilizce olarak karşınıza çıkacaktır. “Facebook Video Calling” olarak yüklenmeye başlayan bu eklentiyi bilgisayarınıza kurunuz.

Facebook Giriş Yap ve Yeniden Dene
Kurulum işlemi bittikten sonra tarayıcınızı kapatıp yeniden başlatınız. Facebook hesabınıza giriş yaparak, kameralı görüşmeye başlayabilirsiniz. Bazen yükleme esnasında birtakım sorunlar oluşabilir ve yükleme yaptığınız halde sorunlar oluşabilir. Bunun içinde programın bilgisayarınızda kaldırmanız gereklidir. Denetim Masası’na giriş yaparak buradan Program Ekle-Kaldır bölümünden yukarıda bahsettiğimiz programı kaldırınız. Yeniden kurarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bu Gönderiye 2 Yorum “Facebook Webcam Açılmıyor” yapıldı:

  1. zekican diyor ki:

    dilara

  2. metin diyor ki:

    güzel

Bu Gönderiye Yorum Yapın

*
d