Sponsor Gösterim

Gözleri nasıl makyaj yapmalı – göz farı hakkında

göz makyajı nasıl yapılır

Göz Renginize Uygun Renk Seçin
Gözlerinizin güzelliğini ve rengini ön plana çıkarmak istiyorsanız hangi tonlarda far kullandığınız çok önemli…

Mavi gözler

Eğer gözleriniz mavi renk ise, göz farınızı seçerken mutlaka göz renginizden daha koyu tonlar seçin. Duman bakışlar elde etmek istiyorsanız koyu göz farınızı siyah tonlarda bir renk ile birleştirin. Parlak bakışlar için ise turkuaz ve gümüş rengi tonlar tam size göre.

Yeşil gözler

Eğer gözleriniz yeşil renk ise size en uygun tonlar kayısı tonu, mor, kahverengi, erik ya da orman yeşili olacak. Bu tonlar gözlerinizi aydınlatacak ve güzelliğinizi ortaya çıkaracak.

Kahverengi gözler

Kahverengi gözlere sahipseniz en güzeli bronz, bakır ve kahverengi tonlar tercih etmeniz olacaktır. Böylece gözlerinizi vurgulamış olursunuz. Ayrıca bej ve hakkı yeşili da gözlerine ayrı bir güzellik katacaktır. Mavinin her tonu kahverengi gözlere çok yakışır. Bunu yanı sıra pembe ve kireç yeşili gibi tonlarla da farklı bir şıklık elde edebilirsiniz.

Diğer renk gözler

Gözlerde klasik bir hava yaratmak istiyorsanız kömür rengi, gök veya gümüş rengi ile şık ışıltılar oluşturabilirsiniz. Gözlerinize toz mavi bir far uygulamanız ise kaş kemiğinizi vurgular ve göz renginizi daha açık gösterir.

Bu Gönderiye Yorum Yapın

*
d