Sponsor Gösterim

Kürtajın Komplikasyonları

kürtajın komplikasyonları

Kısırlık, Kanamalar ve Ölüm – Kürtajın Komplikasyonu

Kürtaj nedir – Kürtaj neye yol açıyor

Kısırlık, kanamalar ve ölüm bütün bunlara yol açan neden arasındadır

Kutsal varlık olan kadın hayata çocuklar getirir. Lakin bazen kadınlar bu konuda sıkıntı yaşarlar. Kendilerini kutsal annelikten mahrum ediyorlar, yani kadınlar çeşitli yollarla kendi hamileliklerini bozuyorlar. En çok kullanılan yol ise tabii ki, kürtajdır. Kadınlar hamileliklerini bozmakla hem kendi sağlıklarını ciddi hasar veriyorlar, hem de evlat sevgisinin tadını hissedemiyorlar.

Kürtaj kadın organizmasına zararlı etkiyi nasıl gösteriyor? Bu soru karşısında hep fikirler tartışılır. Şöyle ki, doktorların bir grubu kürtajın kadın vücudunun hiçbir olumsuz etki göstermediğini, diğer grubu ise kürtajın kadın için tatsız sonuçlar verdiğini vurguluyorlar.

Kürtaj nedir?

-Kürtaj hamileliğin bozulmasıdır. Tıbbi kürtaj ise gebeliğin yapay şekilde bozulmasıdır. Daha doğrusu, tıbbi amaçla yapılan kürtaj gebeliğin yapay hızda bozulması gibi nitelendirilir. Tıbbi kürtajların hepsi gebeliğin 4-5. haftasından başlayarak 12’nci haftasına kadar yapılmalıdır. Kadından kan örnekleri alıp onları AIDS’in yanı sıra çocukluk yolundan bulaşması mümkün olan bu bölümlerde ebeveyn bakterilerinin olup olmadığı belirlenir. Belirtilen muayenelerde tatminkar olduktan sonra kadınlar kürtaj olunur.

Kürtaj aşağıdaki istenmeyen durumlara yol açabilir:

  • * Çocukluğun delinmesi;
  • * Kanamalar;
  • * Ölüm;
  • * Başa çıkılamayan gebelik;
  • * Erken doğum.

Kadınlara tavsiye şudur ki, hamilelik yaşanan andan itibaren dikkatli olsunlar. Yeni aile kuranların ise aile sağlık merkezlerine başvurmaları önerilir.

.

Bu Gönderiye Yorum Yapın

*

d