Sihirli Gıdalar

saçları besleyen gıdalar

Sihirli Gıdalar ile Muhteşem Saçlar

saçları doğal yolla nasıl korurum – güzel saçlara sahip olmak yöntemleri

Sihirli besinler ile hem saçınız sağlıklı olsun hem de sağlığınız yerinde olsun. Bunlar için tonla para harcamanıza gerek yok.

Sağlık için önemli olan şampuan saçlarınız içinde çok önemlidir. Saçtaki nemi alıp hapseden şampuan, saçlarınızın yumuşak olmasına yardımcı olacaktır. Bir çorba kaşığı balı kullandığınız şampuan ile karıştırıp saçınızı yıkayın. Aradaki farkı kısa bir süre sonra göreceksiniz.

Dolgun saçlara sahip olmayı herkes ister. Pirinç burada devreye giriyor. Bir kaba koyduğunuz pirinci aynı tabaktan olacak şekilde iki kap dolusu suyun içerisine ekleyin. Eklediğiniz pirinci sabaha kadar bekletin ve sabah pirinci süzün. Süzdüğünüz suyu püskürtme ağzı olan herhangi bir şişeye dökün. Saçlarınızı kurutmadan önce bu karışımı uygularsanız saçlarınızın daha dolgun olacağını göreceksiniz.

Oldukça parlatıcı olan elma sirkesi saçlarınız için çok güzel olacak. Saçınızı yıkadıktan sonra elma sirkesi ile durulayın. Kulağa çok kolay gelen bu yöntem, gerçekten de işe yarayacaktır. Fakat unutmayın bu yöntem boyalı saçlar için çok uygun değildir.

Saçınız çok mu yağlı? Çorba kaşığı veya beş adet naneli paket çayı demleyin. Ardından soğumaya bırakın. Soğumuş olan naneli çayı saçınızı yıkadıktan sonra son durulama suyu olarak kullanın. Bu yöntem saçınızdaki fazla yağın ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Daha dolgun ve iri saçlar istiyorsunuz? O zaman kuşburnu çayını demleyin. Zeytinyağı ile karıştırıp boş bir şişe içerisinde bekletin. Bekletme süreniz bir gece olmalıdır. Ertesi gün kuru olan saçınıza bu karışımı ilave edip sürün ve tarayın. Yaklaşık on dakika bekletin ve saçınızı yıkayın ve saçlarınızın yeni haliyle tanışın.
.

Bu Gönderiye 2 Yorum “Sihirli Gıdalar” yapıldı:

  1. raka diyor ki:

    hello

  2. sekercocuk006 diyor ki:

    siteyi cok sevdim güzel

Bu Gönderiye Yorum Yapın

*
d