Sponsor Gösterim

Sivilce İzlerini Yok Etmek İçin Doğal Yöntemler

sivilce izlerini silme
  • Sivilce izlerini nasıl yok etmeli? –
  • sivilce lekelerine karşı önlemler? –
  • Sivilce lekeleri ile ne yapmalıyız?

Sivilcelerin en kötü yanı kalıcı izler bırakması diyebiliriz. Bu izlerden kurtulmak için yine doğaya müracaat ediyoruz. Kolay olmadığını biliyoruz, biraz zaman ve biraz sabırla birlikte bu doğal maskelerin cildinize iyi geldiğini göreceksiniz.

Elma sirkesi

Elma sirkesi kilo vermeye yardımcı olduğu kadar sivilce izlerinden kurtulmaya da yardımcıdır! Cildinizi temizledikten sonra yüzünüze elma sirkesini sürün ve yarım saat bekleyin. Soğuk suyla durulayın.

Yumurta beyazı

Yumurta beyazı aslında yarı izlerini tedavide kullanılır. Yanan çocuklara iz kalmaması için yumurta akı sürüldüğünü daha önce gördünüz mü bilmiyoruz ama bu yöntem sivilce izleri için de geçerlidir.

Aloe vera

Aloe veranın inanılmaz etkileri saymakla bitmiyor. Sivilce izlerini tedavi etmeye yardımcı olduğu gibi, sivilcelerle de savaşıyor. Aloe veranı lasyon olarak düzenli şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Çay ağacı yağı

Anavatanı Avustralya olan bu yağ, sivilce izlerini yok etmek için mükemmeldir!

Bal

Balın bıraktığı o yumuşaklığı cildinizde hissettiğinizde, sivilce izlerinizden kurtulmaya bir adım daha yakınlaştığınızı anlayacaksınız. Temiz cildinizin üzerine sürün ve tutabildiğiniz kadar cildinizde dursun sonra durulayın.

Salatalık

Birçok cilt bakım ürününün içeriğinde salatalık olduğunu daha önce fark etmişsinizdir. Bunun nedeni salatalığın cilt üzerinde iyileştirici özelliği olmasıdır… Buna sivilce izleri de dahildir!

Bu Gönderiye Yorum Yapın

*

d